Дома Фудбал Останато Тричковски потпиша нов договор со АЕК Ларнака

Тричковски потпиша нов договор со АЕК Ларнака

Македонскиот напаѓач Иван Тричковски и во иднина ќе го носи дресот на АЕК Ларнака, откако денеска стави потпис на нов договор со кипарскиот тим.

Информацијата дека договорот е продолжен ја објавија од кипарскиот клуб, а актуелниот договор на Тричковски истекуваше во јуни 2022 година.

Тричковски пристигна во првенството во Кипар во 2016 година од Легија Варшава и се покажа како едно од најдобрите засилувања на АЕК Ларнака.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Мурињо: Емотивно сум поврзан со Њукасл

Славниот Португалец Жозе Мурињо е еден од бројните тренери кои се споменуваат како кандида…