Дома Топ вести Трансфер „бомба“: Фабрегас се враќа во својот бивши клуб!

Трансфер „бомба“: Фабрегас се враќа во својот бивши клуб!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Фудбалерот на Челзи, Цеск Фабрегас би можел повторно да го облече дресот на Арсенал и тоа оваа зима, ексклузивно пренесуваат англиските медиуми.

Фабрегас не е во плановите на Конте и нема да игра сериозна улога во тимот, па би можел да го напушти „Стенфорд Бриџ“ уште во јануарскиот преоден рок.

Венгер верува дека Фабрегас би бил одлично засилување за Арсенал, најпрво бидејќи одлично ја познава средината, а исто така би можел да ја превземе улогата на организарот на играта.

Фабрегас својата фудбалска афирмација ја доживеа токму во Арсенал каде пристигна на 16 годишна возраст, а потоа во 2011 година се врати во Барселона.

Венгер и фановите се спремни повторно да го пречекаат со раширени раце, а за Фабрегас Арсенал ќе биде првиот избор доколку се реши да го напушти Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јокиќ со нов фантастичен трипл-дабл во победата на Денвер 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Никола Јокиќ одигра уште еден одличен натпре…