Дома Останати Ракомет Трансферот на Скубе меѓу топ 10 пред стартот на сезоната!

Трансферот на Скубе меѓу топ 10 пред стартот на сезоната!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Словенецот Сташ Скубе беше еден од ракометарите кои си заминаа од Вардар по завршувањето на ланската сезона. Скубе се реши кариерата да ја продолжи во Мешков Брест.

Овој трансфер пред почетокот на сезоната е рангиран како деветти најдобар во Европа според реномираниот сајт „Хандбал планет“. Очекувано на врвот на оваа листа е трансферот на Сандер Сагосен кој премина од ПСЖ во Кил. Високо на второто место се најде и трансферот на Даинис Криштопанс кој го напушти Вардар во текот на минатата сезона.

Комплетната листа можете да ја погледнете – тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Се појави снимка: Таткото на Меси на состанок со Лапорта! 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако Жоан Лапорта н…