Дома Фудбал Италија Традицијата вели: Милан ќе биде шампион во Серија А

Традицијата вели: Милан ќе биде шампион во Серија А

Милан синоќа со головите на Златан Ибрахимовиќ го победи градскиот ривал Интер и го продолжи перфектниот старт на сезоната.

Милан има совршен старт на сезоната, односно четири победи на четири меча. Тоа се случило досега четири пати во историјата, а секогаш „росонерите“ биле шампиони.

Милан одличен старт на сезоната имаше во 1950, 1954, 1992 и 1995, а тогаш ја освои титулата, па на таков подвиг се надеваат и сезонава.

Оваа сезона ќе биде потребно „чудо“ да се повтори ова сценарио со оглед на фактот дека Милан се бори за пласман во Топ 4.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Зидан: Победата е заслужена, одигравме перфектно

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан беше исклучително задоволен од играта на својот тим…