Дома Фудбал Италија Тоти: Рома треба да го продаде Дибала

Тоти: Рома треба да го продаде Дибала

Легендата на Рома, Франческо Тоти изјави дека доколку тој е функционер во клубот ќе ја продаде првата ѕвезда Пауло Дибала.

Аргентинецот има откупна клаузула според која може да си замине на лето за само 12 милиони евра. И додека навивачите се загрижени дека може да си замине, Тоти смета дека Дибала треба да биде продаден.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Зборуваме за врвен играч, но мораме да ги земеме предвид клупските интереси и цели за во иднина. Да сум јас клупски функционер, во моите планови немаше да имам играч кој игра 15 натпревари годишно. Мора да размислите и за тоа“, изјави Тоти.

Оваа сезона Дибала постигна 14 гола на 28 натпревари во сите натпреварувања, но поради повреди пропушти дури 13 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…