Дома Македонски спорт Мак фудбал Титулата се поблиску до Чаир, Шкупи сигурен против Струга

Титулата се поблиску до Чаир, Шкупи сигурен против Струга

Tимот на Шкупи продолжува со одличните настапи во ПМФЛ откако денес ја победи Струга на гостински терен со 1:2.

Првите поголеми возбудувања на овој натпревар ги видовме во самата завршница од полувремето откако прво Босанчиќ со еден еврогол и донесе водство на Струга во 45 минута, а само три минути подоцна Адетунџи изедначи на 1:1.

Прашањето на победникот беше решено во второто полувреме во кое Шкупи преку Радески и Омер Имери го потврди триумфот. Тимот од Чаир игра во одлична форма и сигурно чекори кон титулата во македонското првенство. На последните 10 натпревари Шкупи забележа осум победи и две нерешени средби.

Фото: ФК Струга

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Салах потпиша нов договор со Ливерпул!

Мохамед Салах стави крај на сите шпекулации и потпиша нов договор со Ливерпул со важност д…