Дома Фудбал Останато Тинејџерот на Манчестер Јунајтед си поигра со двајца играчи на Партизан (ВИДЕО)

Тинејџерот на Манчестер Јунајтед си поигра со двајца играчи на Партизан (ВИДЕО)

0

Maнчестер Јунајтед вчера без поголеми проблеми го совлада Партизан со 3:0 во рамките од Лигата на Европа.

Во текот на натпреварот видовме повеќе убави потези, а еден посебно се издвои и тој беше избран за потег на вечерта.

Станува збор за соло акцијата на младиот Мејсон Гринвуд, стрелец на еден од трите гола за Јунајтед.

Суперталентираниот напаѓач со два потези исфрли од игра двајца фудбалери на Партизан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Елмас пред Австрија доби лоши вести: Наполи ќе го казни!

Непосредно пред вечерашниот натпревар против Австрија Наполи соопшти дека Елиф Елмас ќе би…