Дома Фудбал Тинејџерот на Барселона доби нов автомобил, но не може да го вози

Тинејџерот на Барселона доби нов автомобил, но не може да го вози

Младиот фудбалер на Барселона, Ансу Фати се опоравува од тешката повреда на коленото со која се здоби пред неколку месеци.

Фати сега се најде во центарот на вниманието поради новиот автомобил кој го доби од спонзорот на Барселона „СЕАТ“.

Станува збор за моделот „Купра“, најновиот модел го добија сите играчи на Барселона.

Така на ред дојде и младиот Фати, но тука постои еден проблем. Имено, Фати не смее да управува со автомобилот затоа што се уште нема возачка дозвола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…