Дома Фудбал Англија Тиаго Силва сака да остане во Челзи

Тиаго Силва сака да остане во Челзи

Тиаго Силва минатото лето пристигна во Челзи и веднаш се етаблираше во клучна фигура во одбраната на „сините“.

Бразилецот потпиша договор на една година, но Челзи има опција да го продолжи договорот на уште една сезона.

Тиаго Силва не ја крие желбата да остане уште една сезона во Челзи и да биде во форма за Светското првенство во Катар во 2022 година.

„Се надевам да продолжам да играм на ова ниво. Сакам да играм на високо ниво и да си обезбедам место во репрезентацијата за Светкото првенство. Томас Тухел врши одлична работа во Челзи и се надевам дека ќе останам тука и следната сезона“, изјави Тиаго Силва.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…