Дома Фудбал Англија Тешка одлука за Клоп пред дербито со Јунајтед

Тешка одлука за Клоп пред дербито со Јунајтед

Екипата на Ливерпул овој викенд ќе го одигра дерби натпреварот во Премиер лигата против Манчестер Јунајтед.

Клоп има големи проблеми во одбраната, но ќе добие засилување со враќањето на Матип, кој започна да тренира.

Тој долго време беше повреден, но конечно започна со тренинзи, и успеа да одработи два тренинга.

Прашање е дали е тоа доволно Клоп да го врати во првата постава и тоа на дерби натпреварот против Манчестер Јунајтед.

Матип не играше месец дена, па сигурно е дека пред Клоп е тешка одлука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд одиграа спектакуларен натпревар кој на крајот им припадна…