Дома Фудбал Тер Штеген има неверојатна статистика! (ФОТО)

Тер Штеген има неверојатна статистика! (ФОТО)

0

Аргентинскиот волшебник Лионел Меси секогаш е нагласуван како човек кој е најзаслужен за победите и добрите резултати на Барселона и секако дека не можеме за оние луѓе кои ќе го кажат ова да кажеме дека грешат.

Меѓутоа уште еден човек е и тоа како заслужен за резултатите на каталонскиот клуб, а тоа е голманот Марк Андре Тер Штеген.

Вчера Барселона одигра 0:0 против Атлетик Билбао во натпревар во кој во финишот беа во подредена улога. Ињаки Вилијамс имаше една 100% шанса меѓутоа Тер Штеген запиша една чудесна интервенција.

Тер Штеген беше играч на натпреварот, а во каква форма брани говори следниот податок. Имено, Германецот одбранил неверојатни 30 од последните 34 директни удари кон неговиот гол во Ла Лига.

Навистина податок кој заслужува почит.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Роналдо: Меси ме направи подобар играч, како и јас него!

Денес излезе вториот дел од интервјуто на Кристиано Роналдо за португалската телевизија TV…