Дома Фудбал Италија Тео Хернандез дебитираше со гол за Милан! (видео)

Тео Хернандез дебитираше со гол за Милан! (видео)

Тимот на Милан денес го одигра првиот пријателски натпревар пред почетокот на новата сезона.

Избраниците на Марко Џампаоло денес одиграа тренинг натпревар од затворен тип против Новара која се натпреварува во Серија Ц, а во првиот тим на Милан се најдоа неколку играчи кои би требало да бидат стадардни првотимци во наредната сезона.

На крајот натпреварот завршил 1:1, а голот го постигна новото засилување, Тео Хернандез.

После натпреварот Милан на пресконференција официјално го претстави Хернандез, кој изјави дека е пресреќен што ќе игра за „росонерите“.

„Кога ми се јави Паоло Малдини веднаш прифатив да дојдам тука. Знаев дека Милан е голем клуб, но кога стигнав видов дека станува збор за еден од најголемите клубови во светот. Мои идоли се Малдини и Марсело и се надевам дека долго време ќе останам во Милан и ќе освојат многу трофеи“, изјави Тео.

„Росонерите“ утре патуваат на припреми во САД каде ќе одиграат неколку пријателски натпревари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Џабе беше голот со пета на Иличиќ, СПАЛ ја шокираше Аталанта (ВИДЕО)

Со вечерашниот натпревар помеѓу Аталанта и СПАЛ затворено беше 20. коло во Серија А. Атала…