Дома Фудбал Италија Тежок удар за Милан: Познато колку ќе паузира Биглиа!

Тежок удар за Милан: Познато колку ќе паузира Биглиа!

0

Играчот за врска на Милан, Лукас Биглија денес беше опериран и ќе отсуствува од терените во наредните четири месеци.

Биглиа заработи повреда на глуждот минатата недела, а првичните предвидувања беа дека ќе биде надвор од терените само два месеци.

Меѓутоа, Аргентинецот мораше да оди на операција, па периодот на рехабилитација ќе биде најмалку 4 месеци, пренесуваат италијанските медиуми.

Ова е тежок удар за Милан бидејќи Биглиа е еден од најважните играчи во тимот на Гатузо и нема адекватна замена за него.


Следете го Sportski.mk и на


Италијанските медиуми пренесуваат дека „росонерите“ со сигурност ќе донесат негова замена во зимскиот преоден рок, а првото име на списокот е Леандро Паредес.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…