Дома Фудбал Лига на шампиони Твитот на официјалниот профил на Рома покажува во каков делирум беа „римјаните“!

Твитот на официјалниот профил на Рома покажува во каков делирум беа „римјаните“!

0
roma

Рома вечерва направи сензација каква што Лигата на шампионите не памети.

„Волчицата“ ја победи Рома на „Олимпико“ со 3:0. Победничкиот гол го постигна Манолас во 82 минута кој донесе неверојатно славје .

Во каков делирум беа сите навивачи на Рома во тој момент говори и твитот на официјалната страна на Рома….


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…