Дома Фудбал „Супермен“ одбрана на Серхио Рамос: Славниот стопер доби крилја и го направи потегот на кариерата!

„Супермен“ одбрана на Серхио Рамос: Славниот стопер доби крилја и го направи потегот на кариерата!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Легендарниот Серхио Рамос го имаше второто деби за Севиља, а Андалузијците ги освоија првите три бода оваа сезона во Примера победувајќи го Лас Палмас со тесни 1:0.

На стадионот „Санчез Писхуан“ сите погледи беа вперени во враќањето на поранешниот дефанзивец на Реал Мадрид и ПСЖ, кој заигра од првата минута. Рамос се врати во црвено-белиот дрес за прв пат по 2005 година.

Искусниот стопер доби овации за време на загревањето и додека најавувачот ги читаше составите, и тоа беше јасен знак дека повторно успеа да ја освои публиката и на некој начин му е простено за начинот на кој си замина пред речиси две децении.

Поранешниот капитен на шпанската репрезентација на одличен начин им се претстави на навивачите кога со неверојатна акробација на 0:0 го спаси својот гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Пиоли: Јувентус е фаворит за Скудетото

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Тренерот на Милан, Ст…