Дома Фудбал Лига на шампиони Суарез го открива деталот со кој Меси го одлучи натпреварот

Суарез го открива деталот со кој Меси го одлучи натпреварот

0
suarez mesi

Иако одигра тактички совршен натпревар, Челзи против Барселона во првиот натпревар на „Стемфорд Бриџ“ одигра само 1:1.

Домаќините поведоа со голот на Вилијан во 62 минута, а изедначи Меси 13 минути подоцна. Неговиот соиграч Луис Суарез кој не постигнал гол во Лигата на шампионите 881 минута, откри клучен детал кој веројатно го одлучи натпреварот.

„Меси беше видно лут што не можеше ништо да направи. Во ваквите натпревари мораш да бидеш паметен, а он секако е таков. Знаеше дека стои преблиску до мене и дека во таа ситуација си пречиме еден на друг, па ми кажа дека ќе ја промени позицијата и ќе се премести малку пониско, кон средината со цел да добие поголем простор. Тоа се покажа како одличен потег“, изјави Суарез после натпреварот.

Реваншот на „Ноу Камп“ е закажан за 14 март.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Навивачите на Реал Мадрид ги избраа засилувањата: Ова се нивните желби

Навивачите на Реал Мадрид сакаат да видат неколку нови фудбалери во својот тим. После очај…