Дома Фудбал Останато Страшна сцена вo Aргентина: Фудбалер се сруши на теренот, натпреварот беше прекинат

Страшна сцена вo Aргентина: Фудбалер се сруши на теренот, натпреварот беше прекинат

Страшна сцена е видена во текот на ноќта на натпреварот помеѓу Естудијантес и Бока Јуниорс кога фудбалерот на домаќините Хавиер Алтамирано колабираше на теренот.

Имено, се играше 26. минута кога Алтамирано се сруши на тревникот. Алтамирано колабирал и паднал во прегратките на фудбалерот Енцо Перез, кој веднаш се обиде да му помогне.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Медицинските лица на теренот веднаш реагирале и тој бил пренесен во болница.

Натпреварот се прекина и на крајот беше донесена одлука да не продолжи поради стресот кои го доживеаа сите на теренот. За среќа нешто подоцна пристигнаа информации дека Алтамирано е свесен и во добра состојба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…