Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Страв и трепет: Ова е составот со кој Англија ќе ја нападне Србија!

Страв и трепет: Ова е составот со кој Англија ќе ја нападне Србија!

Пикси можеби најави офанзивна Србија вечерва против Англија, но истиот одговор ќе го добие и од колегата од спротивната страна Герет Сутгејт.

Англиските медиуми го најавуваат составот на „Гордиот Албион“ и според нив на теренот против Србија ќе истрчаат врвни офанзивци.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Секако, во нападот ќе биде Хари Кејн по одличната сезона во Баерн Минхен во која беше „златна копачка“ на Европа. Потоа тука е Фил Фоден од редовите на англискиот шампион Манчестер Сити, Букајо Сака од Арсенал и Џуд Белингем од Реал Мадрид.

Напад кој веројатно е и најдобриот првенството според имињата, но останува да видиме како сето тоа ќе изгледа на теренот.

МОЖЕН СОСТАВ НА АНГЛИЈА: Пикфорд, Вокер, Трипие, Гуеи, Стоунс, Рајс, Александер Арнолд, Фоден, Белингем, Сака, Кејн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…