Дома Останати Стипе Миочиќ го нокаутираше Кормиер и го врати појасот! (ВИДЕО)

Стипе Миочиќ го нокаутираше Кормиер и го врати појасот! (ВИДЕО)

Стипе Миочиќ е нов УФЦ шампион во тешка категорија.

Миочиќ го победи Даниел Кормиер со нокаут во четвртата рунда.

После три рунди борба не изгледаше добро за Миочиќ. Кормиер беше доминантен и имаше предност на судиските картички.

Меѓутоа како да се појави нов Миочиќ во четвртата рунда. Тргна да го удира противникот во тело, Кормирер потоа се отвори и во тој момент следуваше нокаут со кој Миочиќ дојде до победа.

Одлично враќање на Миочиќ после повеќе од една година и титулата повторно е негово.

Победи со едногласни одлуки на судиите славеа: Нате Диаз против Ентони Петиз, Пауло Коста против Џоел Ромеро, Дерек Брусон против Јан Хеинч.

Единствени нокаут имаа уште Содик Јусуф кој го сруши Габриел Бентиез и Кам Ворти против Девонте Смит.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Дерби на денот: Се очекуваат голови, може ли Аталанта до ново чудо?

Првиот полуфиналист на ЛШ ќе го дознаеме после дуелот Аталанта и ПСЖ. Овие две екипи успеа…