Дома Фудбал Останато Стерлинг објави фотографија од летниот одмор и ги налути англиските навивачи

Стерлинг објави фотографија од летниот одмор и ги налути англиските навивачи

Најдобрите фудбалери од најсилните првенства во Европа ги користат последните денови од летниот одмор пред започнувањето на припремите за новата сезона.

Еден од нив е Рахим Стерлинг кој според најавите би можеле од наредната сезона да го гледаме во дресот на Челзи. Стерлинг одморот го поминува во Јамајка, неговата родна земја.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Тој објави фотографија од одморот со опис „Дома е најубаво“, а тој негов опис предизвика реакции.

Стерлинг иако е од Јамајка сепак се одлучи да игра за Англија, па англиските навивачи не пропуштија прилика да го потсетат дека ако му е толку убаво имал можност да ја избере Јамајка.

„Зошто тогаш избра друга репрезентација?“, „Што правиш тогаш во дресот на Англија?“, „Да ти е толку убаво ќе го носеше дресот на својата држава“…Се само дел од коментарите кои го дочекаа Стерлинг на оваа фотографија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…