Дома Македонски спорт Мак фудбал Старт за во „затвор“ во ПМФЛ: Али Адем од Шкупи со отворен ѓон директно во главата на Донов! 🎥

Старт за во „затвор“ во ПМФЛ: Али Адем од Шкупи со отворен ѓон директно во главата на Донов! 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Попладнево се играат натпревари од македонската прва лига, а на средбата помеѓу Академија Пандев и Шкупи видовме еден груб старт од страна на играчот за врска, Али Адем.

Фудбалерот на чаирчани со отворен ѓон отиде на Илија Донов од струмичкиот тим и заслужено заработи директен црвен картон, па Шкупи од 24-тата минута остана со играч помалку.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…