Дома Фудбал Останато „Спорт Kлуб“ го обвини Вучиќ: Понудивме 35 милиони евра за правата на Премиер лигата

„Спорт Kлуб“ го обвини Вучиќ: Понудивме 35 милиони евра за правата на Премиер лигата

Пред неколку дена беше објавено дека Премиер лигата за последен пат оваа сезона ќе се емитува на „Спорт Клуб“, а од наредната се сели на „Арена Спорт“.

Сега компанијата „Јунајтед Груп“ објави соопштение во кое го обвини претседателот Александар Вучиќ за помагање во зделката која завршила со договор за „Телеком Србија“.

Во соопштението се наведува дека тие понудиле 35 милиони евра за пренос на Премиер лигата и таа сума за нив била преголоема. Се наведуваат и сумите за останатите натпреварувања како Серија А, Ла Лига, Лига на шампиони…

СООПШТЕНИЕТО ВИ ГО ПРЕНЕСУВАМЕ ВО ЦЕЛОСТ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Севиља – Валенсија: Големо дерби во Примера

Денес на програмата е вонредното 6-то коло во шпанската Примера, каде најголемо внимание с…