Дома Македонски спорт Мак фудбал Спорен момент во Струга: Дали домаќинот беше оштетен за пенал против Пелистер? 🎥

Спорен момент во Струга: Дали домаќинот беше оштетен за пенал против Пелистер? 🎥

Пелистер во самата завршница дојде до победа кај Струга Трим Љум.

Единствениот гол на натпреварот го постигна Пејаковиќ во судиското продолжение.

Во Струга сметаат дека се оштетени во овој натпревар. Домашните фудбалери, играчите од клупата, но и присутните на стадионот во ситуацијата прикажана на видеото реагираа и бараа најстрога казна. Сепак, главниот судија и неговите помошници не реагираа.

Во Струга посебно се жалат затоа што помошникот имал одличен преглед на ситуацијата во моментите на спорниот дуел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ристе Јанков не дозволи да го видиме еден од најсмешните автоголови во ПМФЛ 🎥

Струга Трим Лум и Работнички денес во натпреварот кој беше битка за излезе во Европа ремиз…