Дома Фудбал Репрезентации Спектакуларна одбрана на Де Геа против Шведска (ВИДЕО)

Спектакуларна одбрана на Де Геа против Шведска (ВИДЕО)

0

Во овие моменти репрезентацијата на Шпанија игра против Шведска на гостински терен.

После првите 45 минути резултат е 0:0. Шпанија не одигра лошо полувреме и создаде неколку прилики, но најдобрата во овој период ја имаше домаќинот. Сепак, „Фуријата“ на голот го има фантастичниот Де Геа кој со спектакуларна одбрана го спаси својот гол.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Поранешниот спортски директор на Милан открива детали: Управата му кажуваше на Гатузо кој да игра

Џенаро Гатузо во ноември 2017 година го превзема Милан, а си замина во мај 2019 откако не …