Дома Останати Спектакл на Олд Трафорд – Фјури и Вајлдер договараат нова борба

Спектакл на Олд Трафорд – Фјури и Вајлдер договараат нова борба

0
wailder fury

Минатиот викенд во Лос Анџелес борбата меѓу Тајсон Фјури и Донтеј Вилдер заврши без победник, а уште сега се договара нов спектакл, овој пат на Олд Трафорд.

Иако Донтеј Вајлдер преферира борба на Вембли или стадионот на Арсенал, Емирати, Фјури бара евентуален римеч да се одржи на Олд Трафорд.

„Тој (Франк Ворен ) ми вели да одиме кај Арсенал, ама јас го одбив. Му реков за мене само на Олд Трафорд. Се надевам дека може да договориме таква борба за на лето“ – изјави Фјури, кој синоќа присуствуваше на Олд Трафорд на натпреварот помеѓу Јунајтед и Арсенал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Од Стојаково до Кина со Рено 4: Поминаа 11.000 километри и го развеаа македонското знаме на кинескиот ѕид! (ФОТО)

Maкедонците Ѓорѓи Николов и Џоко Шуклев направија еден навистина интересен спортски подвиг…