Дома Останати Тенис Спектакл во Ријад: Ќе се одржи тениски „ол-стар“!

Спектакл во Ријад: Ќе се одржи тениски „ол-стар“!

Веќе е добро познато дека Саудиска Арабија многу вложува во спортот. Во претходниот период видовме како се трошат големи суми за познати европски имиња, а токму во оваа земја ќе се одржи и боксерскиот спектакл помеѓу Фјури и Усик, на крајот од годината егзибициски меч одиграа Ѓоковиќ и Алкараз…

Сега се најавува дека за октомври во Ријад се планира тениски „ол-стар“ меч кој ќе биде исто така од егзибициски карактер.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


На турнирот ќе игра секако Новак Ѓоковиќ, потоа Рафаел Надал, Алкараз, Синер, Медведев и Руне.

Претходно се шпекулираше и Ријад наскоро ќе добие турнир од Мастерс серијата 1.000.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Реал Мадрид ја купува ѕвездата на Леверкузен

Реал Мадрид е заинтересиран за дефанзивецот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг, пренесува…