Дома Фудбал Лига на шампиони Спектакл во Мадрид: Сити поведе, Реал направи пресврт во две минути🎥

Спектакл во Мадрид: Сити поведе, Реал направи пресврт во две минути🎥

Реал Мадрид и Манчестер Сити играат спектакуларен меч на „Сантиаго Бернабеу“ и после само 13 минути постигнаа три гола.

Гостите го замолкнаа „Сантиаго Бернабеу“ уште во третата минута кога Бернардо Силва од слободен удар го донесе Сити во водство.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Меѓутоа, Реал за само две минути, во 11-та и 13-та постигна два гола преку Камавинга и Родриго за целосен пресврт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…