Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Со српските навивачи имаа жестоки пресметки, а со Хрватите албанските фанови се нарекуваат браќа 📸

Со српските навивачи имаа жестоки пресметки, а со Хрватите албанските фанови се нарекуваат браќа 📸

Хрватска и Албанија денеска од 15:00 часот ќе го играат натпреварот со кој ќе стартува второто коло од групната фаза на Европското првенство.

Пред натпреварот во Хамбург помеѓу навивачите може да се забележи пријателски атмосфера, што е сосема спротивно од инцидентите кои ги имаа фановите на Албанија пред неколку дена со српските навивачи.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


На социјалните мрежи се појавуваат и фотографии во знак на поддршка едни кон други.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Официјално: Пјер-Емерик Обамејанг ќе игра во Саудиска Арабија

Екипата на Ал Кадсија на својата официјална веб-страница објави дека потпиша договор со на…