Дома Фудбал Со реномето на „кралот“ нема играње, Перез најави тужба против португалскиот медиум!

Со реномето на „кралот“ нема играње, Перез најави тужба против португалскиот медиум!

0
perez

Флорентино Перез најави тужба!

Португалскиот таблоид „Кориере да Манха“ во својот број прнесе дека луѓето од Реал Мадрид знаеле за случајот со наводното силување на Кетрин Мајорга од страна на Кристиано Роналдо, како и дека самиот клуб извршил притисок на Португалецот да постигна спогодба со Мајорга (да и плати 375.000 евра).

По повод ваквите обвинувања „кралевите“ се огласија со официјално соопштение во кое тврдат дека ова се само глупости и дека во тој момент не знаеле ништо за случајот на Роналдо.

Покрај тоа се наведува и дека клубот спрема тужба против португалскиот медиум и ќе бара јавен демант од уредникот на весникот.


Следете го Sportski.mk и на


Очигледно Перез воопшто не се шегува кога реномето на Реал во прашање и сега Португалците веројатно ќе треба да платат за „нападот“ на шпанскиот гигант.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

УЕФА го објави тимот на колото во ЛШ – изгледа поразлично од претходните! (ФОТО)

УЕФА денес го објави тимот на колото за последното коло од групната фаза во Лигата на шамп…