Дома Фудбал Лига на шампиони Со право се жалат од Париз – ФОТО ДОКАЗ дека ПСЖ беше оштетен во Мадрид!

Со право се жалат од Париз – ФОТО ДОКАЗ дека ПСЖ беше оштетен во Мадрид!

0
real madrid psg

ПСЖ изгледа навистина е оштетен во Мадрид…

Французите не можат да го прежалат поразот во Мадрид. Се вршат голем број анализи и се водат дебати за тоа дали Пари Сен Жермен е оштетен во Мадрид.

Не се работи само за критериумите при досудувањето на прекршоци. Од Париз тврдат дека имало елементарни грешки на арбитарот, како што е онаа во првото полувреме кога Тони Крос изнуди пенал, а Кристиано Роналдо го претвори во погодок за изедначување.

Стигна и фото доказот, за се да биде полошо, помошникот судија беше во идеална позиција.


Следете го Sportski.mk и на


foto dokaz

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Реал Мадрид го обезбедил Милитао затоа што не сакал да плати 150 милиони евра?

Реал Мадрид според најавите на шпанските медиуми ќе биде прилично активен во летниот преод…