Дома Фудбал Германија Сосема поинаку: Вака изгледа минута молк на фудбалски натпревар во време на коронавирус (ФОТО)

Сосема поинаку: Вака изгледа минута молк на фудбалски натпревар во време на коронавирус (ФОТО)

Минута молчење денес беше одржана во натпреварот од втората германска лига помеѓу Дармтшат и Ст. Паули и тоа во чест на сите жртви од коронавирусот.

Натпреварот од 27. коло во Цвајт се играше без публика, а пред првиот судиски свиреж сите присутни оддадоа почит на починатите од Ковид-19.

Играчите стоеа на центарот и го држеа растојанието како мерка за заштита, додека интересно судиите стоеа надвор од кругот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Роналдо со новата фризура разбуди носталгија кај навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Кристиано Роналдо вчера на социјалните мрежи ја покажа неговата нова фризура. Португалецот…