Дома Фудбал Италија Сопственикот на Јувентус потврди: Алегри останува

Сопственикот на Јувентус потврди: Алегри останува


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Италијанскиот гигант Јувентус поминува низ турбулентен период, откако целото раководството заедно со претседателот Ањели си поднесоа оставка.

Јувентус има сериозно обвинение за финансиски малверзации, па актуелното раководството ја презеде одговорноста и си поднесе оставка.

Од клубот си замина претседателот Андреа Ањели, потпретседателот Павел Недвед, извршниот директор Маурицио Аривабене, а се шпекулираше дека неизвесна е иднината и на тренерот Алегри.

Меѓутоа, сопственикот Џон Елкан потврди дека Алегри останува клучен за спортскиот проект на клубот.

„Алегри останува клучна фигура во спортскиот проект на Јувентус и ќе го води тимот до следните големи успеси“, изјави Елкан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…