Дома Фудбал Останато Сопственикот на ПСЖ проговори за евентуалниот трансфер на Нејмар во Реал Мадрид

Сопственикот на ПСЖ проговори за евентуалниот трансфер на Нејмар во Реал Мадрид

al kelaifi

Бразилецот Нејмар минатото лето го шокираше светот кога одлучи да ја напушти Барселона и кариерата да ја продолжи во ПСЖ за неверојатни 222 милиони евра.

Очигледно Нејмар сакаше да излезе од сенката на Лионел Меси, но и доби прилика да стигне до огромна заработка. Меѓутоа во последно време многу се шпекулираше за негов трансфер во Реал Мадрид.

Наводно Нејмар не е задоволен од Париз и сака нова понуда. Голем број шпански медиуми пренесуваат дека ПСЖ е само попатна станица за Бразилецот и дека негова крајна цел е Реал Мадрид.

Неодамна неговите поранешни соиграчи како Иниеста, Меси и Луис Суарез истакнаа дека не можат да го замислат Нејмар во дресот на големиот ривал.

Шпанските и француските медиуми тврдат дека Бразилецот наводно има договор со сопственикот Флорентино Перез за неговиот трансфер во Мадрид.

Сега за евентуалниот трансфер на Нејмар проговори и сопственикот на ПСЖ.

„Нејмар во Реал Мадрид? Не, тоа е невозможно. Едноставно невозможно“, изјави Насер Ал Келаифи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола добива понуда која не ќе може да ја одбие?

ЦАС (Судот за спортска арбитража) ја прифати жалбата на Манчестер Сити кој беше исфрлен од…