Дома Фудбал Англија Сон стави потпис на нов договор со Тотенхем, па малку се збуни (видео)

Сон стави потпис на нов договор со Тотенхем, па малку се збуни (видео)

0
son heung min

Одличниот Јужнорејски напаѓач Сон Хеунг Мин останува во Тотенхем.

Сон Хеунг Мин денес официјално стави потпис на нов договор според кој би требало да остане во Тотенхем до 2023 година.

„Здраво луѓе. Многу сум среќен што потпишав нов договор. Се гледаме наредната, уствари оваа сезона“, малку се збуни, но брзо се поправи Сон во текот на краткото видео во кое им се обрати на навивачите после потпишувањето на договорот.

Иначе Сон во редовите на Тотенхем стигна летото 2015 година од Баер Леверкузен и до сега запиша 99 настапи и постигна 30 погодоци.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

Миралем Пјаниќ на својот Инстаграм профил објави видео од својот син Един кој често пати з…