Дома Фудбал Останато Сон брзо го „поништи“ евроголот на Нафиу 🎥

Сон брзо го „поништи“ евроголот на Нафиу 🎥

Кратко Шкендија имаше 1:1, Тотенхем ја врати предноста од еден гол.

По изедначувачкиот гол на Шкендија Жозе Мурињо веднаш во игра ги прати Хари Кејн и Лукас Моура и тоа можеше да се забележи во играта. Тотенхем беше повеќе офанзивен, таквата игра брзо резултираше со гол во мрежата на Захов, а стрелец беше Сон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Следните два меча се клучни за Зидан

Иднината на Зинедин Зидан во Реал Мадрид зависи од резултатите на следните два меча, тврди…