Дома Фудбал Лига на шампиони Солскјер: Со Јанг Бојс направивме чекор назад

Солскјер: Со Јанг Бојс направивме чекор назад

Манчестер Јунајтед после двете победи во низа во Премиер лигата претпре пораз на гости Јанг Бојс во рамките од Лигата на шампионите (2:1).

Секако после овој пораз следуваа реакции, а за менаџерот Оле Гунар Солскјер тие се и очекувани.

„Нормално дека очекувавме реакции после ваквиот резултат. Однесувањето на навивачите е очекувано, сите сме малку разочарани. Направивме чекор назад и следниот пат треба да бидеме подобри. Ова не е почеток каков што посакувавме, но пред нас се уште пет натпревари во групата за да ја оствариме целата“, изјави Солскјер.

По поразот од Јанг Бојс в недела Јунајтед ќе игра против Вест Хем во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Само Перишиќ во Серија А постигнал гол од пенал со двете нозе

Интер вчера го доживеа првиот пораз сезонава во Серија А, Лацио бешѓе подобар од „нероаѕур…