Дома Фудбал Англија Солскјер по лудиот натпревар со изјава за – Мурињо и стативите во Скопје!

Солскјер по лудиот натпревар со изјава за – Мурињо и стативите во Скопје!

Манчестер Јунајтед денес како гостин го совлада Брајтон со 3:2 во навистина неверојатен натпревар (повеќе за натпреварот тука).

„Црвените ѓаволи“ до триумф дојдоа во 10-тата минута од судиското продолжение со гол од пенал кој го реализираше Бруно Фернандеш.

После натпреварот и Солскјер даде изјава за висината на головите во Скопје на натпреварот помеѓу Шкендија и Тотенхем.

„Треба да бидеме благодарни што Жозе не беше овде да ја измери висината на головите. Во спротивно ќе имавме проблем“, изјави Солскјер.

Едно е сигурно – стативите од Арената станаа славни!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

УЕФА објави листа на најбрзите фудбалери во Лигата на шампионите

УЕФА во својот годишен извештај ја објави листата на најбрзи фудбалери за минатата сезона …