Дома Фудбал Англија Солскјер избра нов капитен на Манчестер Јунајтед

Солскјер избра нов капитен на Манчестер Јунајтед

Oле Гунар Солскјер избра нов капитен на Манчестер Јунајтед.

Со оглед на тоа дека Ешли Јанг го завршува трансферот во Интер, Солскјер капитенската лента му ја додели на Хари Мегваер.

Иако дојде пред само шест месеци во клубот за 89 милиони фунти од Лестер, Мегваер брзо доби доверба од Солскјер.

Мегваер веќе ја носеше капитенската лента кога Јанг не беше на теренот, а сега во целост ќе ја превземе таа улога.

Во првиот натпревар како капитен Мегваер ќе го предводи Јунајтед против Ливерпул.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…