Дома Фудбал Англија Солзи во Лондон – тешка повреда на Египќанецот (видео)

Солзи во Лондон – тешка повреда на Египќанецот (видео)

0

Ужасни сцени доаѓаат од лондонското дерби меѓу Арсенал и Вест Хем, каде тешка повреда доживеа египетскиот репрезентативец Мохамед Елнени.

Станува збор за повреда на глуждот со која Елнени се здоби при крајот на првото полувреме, па во солзи и на носилки беше изнесен од „Емирати“.

Фотографиите покажуваат дека најверојатно станува збор за тешка повреда, што е лоша вест за 25-годишниот играч за врска, но и за Египет.

Елнени заедно со Салах е најважниот фудбалер во египетската репрезентација, а прашање е дали ќе се опорави за Мундијалот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Трудот во првото полувреме лесно го прокоцкавме, Шпанија однесе победа со +11

Репрезентацијата на Македонија денес го одигра четвртиот натпревар на Светското првенство …