Дома Фудбал Лига на шампиони Снајдер и Матераци навиваа со ултрасите на Интер 🎥

Снајдер и Матераци навиваа со ултрасите на Интер 🎥

Интер еуфорично го прослави пласманот во финалето откако вчера го победи Милан со 1:0 и така со вкупни 3:0 обезбеди прво финале во Лигата на шампионите по 2010 година.

На трибината со најверните навивачи на Интер вчера беа и двете славни имиња на „нероаурите“, Весли Снајдер и Марко Матераци. Двајцата беа дел од последната шампионска генерација на Интер, а вчера иако секако можеа да бидат дел од свечената ложа одлучија мечот да го проследат со ултрасите на Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …