Дома Фудбал Останато Словенците го продаваат креветот на кој спиел Кристијано Роналдо📷

Словенците го продаваат креветот на кој спиел Кристијано Роналдо📷

Хотелот „Гранд Плаза“ во Љубљана одлучил да го продаде креветот во кој спиеше фудбалерот Кристијано Роналдо минатата недела, кога одигра пријателски натпревар со Словенија.

Од службата за односи со јавноста на хотелот, велат дека креветот е ставен на аукција со почетна цена од 5.000 евра, а приходот ќе биде дониран за хуманитарни цели.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Бидејќи ова беше посебен, невообичаен случај, решивме да подготвиме изненадување во кое ќе можат да учествуваат сите фанови. Не знаеме кога и дали воопшто повторно ќе имаме шанса да го нагостиме Роналдо во Љубљана“, велат од хотелот.

Навивачите го чекале неколку часа на аеродромот Брно, а потоа и пред хотелот Гранд Плаза, каде што престојуваше со португалската репрезентација. Репрезентациите на Словенија и Португалија на 26 март одиграа пријателски натпревар кој Словенија го доби со 2:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…