Дома Останати Скандал: Србија го прекина преносот пред натпреварувачката од Косово да освои злато

Скандал: Србија го прекина преносот пред натпреварувачката од Косово да освои злато

Српската државна телевизија во текот на Олимписките игри во Токио направи потег кој предизвика бурни реакции во јавноста.

Непосредно пред финалната борба на џудистките во категорија до 57 килограми го прекинаа преносот кој одеше од Токио. Тоа се случи веројатно поради ситуацијата помеѓу Косово и Србија. Во финалето победи косовската натпреварувачка Ѓакова и стигна до златото.

Неубедливото објаснување од „РТС“ е дека немале доволно луѓе затоа што дел од новинарската екипа во Токио им заврши во карантин после контакт со позитивен од коронавирус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Mozzart ја продолжува соработката со ФК Академија Пандев

Mozzart и оваа сезона ја продолжува успешната соработка со фудбалскиот прволигаш ФК Академ…