Дома Фудбал Останато Скандал го тресе српскиот фудбал: Мито се нудело пред баражот за место во Суперлигата!

Скандал го тресе српскиот фудбал: Мито се нудело пред баражот за место во Суперлигата!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Во последно време почесто сме сведоци на скандали кои доаѓаат од соседството, сега еден таков ни пристигнува од Србија.

Имено, според информациите на српски „Спорт Клуб“ фудбалерите на Инџија пријавиле дека им се нудело мито пред баражот за место во Суперлигата со нишки Раднички.

Пријави биле доставувани до официцирот за интегритет, надлежните во Фудбалскиот сојуз на Србија и Обвинителството.

Во доставениот документ објаснето е се до детал на каков начин се одвивал процесот на пдомитување, а официјалната пријава содржела имиња и презимиња на луѓе кои добиле непристојни понуди. Наведена е точната содржина на разговорот, односно што би добиле а конкретната услуга и на каков начин.

Инџија на првиот натпревар на домашен терен славеше со 3:1 за во Ниш да бидат поразени со 3:0 и така пропуштија шанса да се пласираат во српската Суперлига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…