Дома Фудбал Англија Скандал: Виеира удри навивач на Евертон 🎥

Скандал: Виеира удри навивач на Евертон 🎥

Евертон синоќа по пресврт го совлада Кристал Палас со 3:2 и со оваа победа го обезбеди опстанокот во Премиер лигата.

Голот вреден три бода го постигна Калверт Луин во 85. минута, а тогаш настана вистинска лудница на теренот каде што влегоа и навивачите.

Еден од нив го виде тренерот на Кристал Палас, Патрик Виеира и го испровоцира, а овој го удри.

Веднаш настана голема мешаница, но за среќа не дојде до поголем инцидент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Готово: Газдите на Сити го купија и Палермо!

Meдиумите во Италија попладнево пренесуваат дека работата е завршена и газдите на Манчесте…