Дома Топ вести Ситуацијата е навистина сериозна: Итен состанок во Реал поради Барселона!

Ситуацијата е навистина сериозна: Итен состанок во Реал поради Барселона!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Ситуацијата во шпанскиот фудбал не се смирува.

Голема прашина се крена со случајот „Барселона“, а за тоа колку ситуацијата е сериозна покажа и најголемиот ривал, Реал Мадрид. Флорентино Перез повика итен состанок на управниот одбор поради целата ситуација.

Ова е воедно и прва реакција на Реал по скандалот кој го тресе големиот ривал. Реакцијата на Реал дојде откако обвинителството објави сериозни сомнежи и отвори истрага за корупција во Барселона.

„Со оглед на обвиненијата кон ФК Барселона и двајца нивни претседатело (Хозе Марија Бартомеу и Сандро Росел) и ивниот однос со поранешниот потпретседател на Судискиот технички комитет, Хозе Марија Енрикез Негреиро, претседателот Флорентино Перез повика итен состанок на управниот одбор. Состанокот е удре, недела 12-ти март од 12:00 часот“, стои во соопштението.

Барселона покрај корупција е обвинета и за лажна документација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кошаркар на Мемфис испиша историја: Ова не му успеало на никој друг претходно!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кошаркарите…