Дома Фудбал Англија Сите играчи клекнаа, а каде тргна Мане? (ВИДЕО)

Сите играчи клекнаа, а каде тргна Мане? (ВИДЕО)

Вчера фудбалерите на Ливерпул играа против Евертон и тој натпревар заврши без победник 0:0.

На самиот почеток на натпреварот Садио Мане заборави дека фудбалерите во Премиер лигата во овој период пред почетокот на натпреварите клекнуваат на колена во знак на поддршка на борбата против расизмот.

Знакот да се оддаде почит го дава судијата со еден свиреж, а во тој момент Мане се заборави и почна да трча кон противничкиот гол. Кога забележа дека погреши, тој се врати на своето место.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Менди херој на Реал против Аталанта, Сити сo сигурна предност во реваншот 🎥

Во натпреварот кој вечерва привлекуваше повеќе внимание Реал Мадрид ја совлада Аталанта со…