Дома Фудбал Останато Сите го преселија на клупата на Ливерпул, а сега се огласи и самиот Алонсо

Сите го преселија на клупата на Ливерпул, а сега се огласи и самиот Алонсо

Чаби Алонсо многумина веќе го гледаат како нов тренер на Ливерпул наредната сезона. Јирген Клоп заминува на крајот на актуелната, а Алонсо на големо се најавува за негов наслендик.

Клоп добар дел од кариерата помина на „Енфилд“ каде што играше и одлични натпревари, додека сезонава фантастично му оди на клупата на Леверкузен.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


По 11 сезони во кои Баерн ја освојуваше титулата, сезонава изгледа дека Леверкузен ќе ја прекине таа доминација. По сите најави сега во медиумите за својата иднина се огласи и самиот шпанскиот стратег.

„Можеби имате прашања за мојата иднина, но немам што да кажам. Во моментов сум во Леверкузен и тоа е сигурно. Засега немам ништо за мојата иднина, ќе видиме што ќе се случи“, одговори Алонсо на прашањето на новинарите.

По 22 кола во Бундеслигата, Леверкузен е лидер со 58 бода, осум повеќе од Баерн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…