Дома Топ вести Сите го отпишаа, но Икарди прави трансфер на кариерата

Сите го отпишаа, но Икарди прави трансфер на кариерата

Шпанските медиуми пренесуваат дека Мауро Икарди во зимскиот преоден рок може да се пресели во Реал Мадрид.

Имено Реал планира во јануари да ангажира замена за повредениот Винисиус Жуниор, а на листата желби е Мауро Икарди.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Винисиус се повреди и се очекува да паузира околу три месеци, па „кралевите“ мора да најдат негова замена.

Мауро Икарди ја оживеа кариерата во Галатсарај и Анчелоти верува дека идеално ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

Аргентинецот е врвен напаѓач со искуство во големи клубови, па иако сите го отпишаа додека беше во ПСЖ сепак може да го направи трансферот на кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…