Дома Фудбал Лига на шампиони Сите во Ливерпул за подарок си добија златен „Ајфон“ (ФОТО)

Сите во Ливерпул за подарок си добија златен „Ајфон“ (ФОТО)

0

Фудбалерите на Ливерпул во финалето од Лигата на шампионите на 1-ви јуни на стадионот „Ванда Метрополитано“ во Мадрид го совладаа Тотенхем со 2:0.

„Црвените“ така стигнаа до шестата титула шампион на „Стартиот континент“ во нивната историја.

Сега по повод тој успех сите 27 играчи на Ливерпул вклучувајќи го и тренерот Јирген Клоп добиле подарок скапоцени телефони „Ајфон икс“ и тоа во позлатена верзија.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Уругвај – Еквадор: Суарез и дружината ја започнуваат борбата за престижниот трофеј

Во Минеирао доцна во ноќта помеѓу недела и понеделник играат Уругвај – Еквадор. Копа Амери…