Дома Останати Кошарка Симиќ и Барселона го „потопија“ Реал Мадрид со 49 поени разлка и станаа јуниорски шампиони!

Симиќ и Барселона го „потопија“ Реал Мадрид со 49 поени разлка и станаа јуниорски шампиони!

Македонскиот репрезентативец Теодор Симиќ со Барселона ја освои титулата во јуниорското првенство на Шпанија откако убедливо го победија Реал Мадрид со 102:63.

Рамноправен противник Реал Мадрид беше само во првото полувреме кое го изгуби со 43:51, потоа следуваше вистински потоп за „кралевите“ и Барселона на крајот славеше со 49 поени разлика.

На теренот Симиќ помина девет минути, постигна четири поени, запиша една асистенција и еден скок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Ванеса најави тужби: Полицајци го сликале телото на Коби, па ги покажувале и се смееле на сликите

Сопругата на легендарниот кошаркар Коби Брајант, Ванеса ја бара правдата за нејзиниот сопр…